جستجوی آگهی‌های دانشگاه

جهت دریافت کتاب/جزوه پس از خرید و همچنین دریافت وجه کتاب/جزوه پس از فروش استفاده از نام مستعار باعث بروز مشکل در سیستم بانکی و همچنین سیستم پستی می‌شود. بنابراین هنگام ثبت نام، نام و نام خانوادگی خود را با پیشوند و پسوند و به صورت کامل در سیستم وارد نمایید. در صورتی که قبلا ثبت نام با نام مستعار انجام داده‌اید از طریق لینک ویرایش اطلاعات حساب کاربری نسبت به تصحیح نام و نام خانوادگی اقدام نمایید.
بله، استفاده از موبایل غیرمعتبر علاوه بر اینکه خلاف قوانین و مغایر با حسن ظن یوزدبوک نسبت به کاربرانش جهت ثبت نام بدون نیاز به تایید موبایل است، موجب اشکال در سیستم اطلاع‌رسانی یوزدبوک به این دسته از کاربران نیز خواهد شد. یوزدبوک از طریق همین شماره موبایل و با سیستم پنل پیامکی خود، کاربر را از وقوع اتفاقات مختلف مرتبط با او در وب‌سایت مانند فروش کتاب/جزوه‌اش، لغو معامله، تسویه حساب،‌ سوال کاربران از وی و پاسخ فروشنده به سوال او و استعلام کاربر در مورد موجودی آگهی‌هایش و فراموشی رمز عبور و ... مطلع می‌کند. در ضمن هنگام فروش و یا خرید، این شماره در اختیار طرف مقابل معامله قرار می‌گیرد و در صورت غیرمعتبر بودن شماره موبایل هر یک از طرفین، یوزدبوک وی را در هر اختلافی مقصر می‌شمارد.
شماره‌ی موبایل و کد ملی در قسمت ویرایش اطلاعات حساب کاربری قابل تغییر نیستند چون نشان‌دهنده‌ی هویت هر یک از کاربرانمان می‌باشند. برای تغییر شماره‌ی موبایل اصلی که نام کاربری شما می‌باشد از طریق پشتیبانی درخواست خود را مطرح نمایید تا کارشناسان ما پس از بررسی، به تغییر شماره موبایل شما اقدام نمایند.
اطلاعات شخصی شما فقط در اختیار یوزدبوک بوده و برای سایر کاربران قابل مشاهده نمی‌باشد. در مورد محل سکونت شما امکان ارسال شخصی (خودروی شخصی/پیک/آژانس) به شما و یا ارسال شخصی شما به سایر کاربران فقط در صورت همشهری بودن فعال می‌شود. دانشگاه و سایر اطلاعات هم به منظور سفارشی سازی سایت برای شما، پرسیده می‌شود برای مثال با داشتن دانشگاه شما ما می‌توانیم کتاب‌هایی که در دانشگاه شما آگهی شده‌اند را به شما نمایش دهیم و یا آگهی شما را به سایر هم‌دانشگاهیانتان در صفحه اول نمایش دهیم و ...
خیر، کلیه اعضا می‌بایست به صورت حقیقی ثبت نام نمایند. پس از ثبت نام می توانید کتابفروشی خود را در حساب کاربری خود ثبت نمایید که پس از تایید از مزایای آن بهره‌مند خواهید شد (بزودی).
در صورت فراموشی رمز عبور، در صفحه ورود به حساب کاربری خود، بر روی لینک "رمز عبور را فراموش کرده‌ام" کلیک نمایید. رمز عبور جدید شما به شماره‌ی موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد نموده‌اید ارسال خواهد شد. فراموشی نام کاربری هم چون شماره‌ی موبایل هر کاربر است به ندرت اتفاق می‌افتد. در صورت بروز هر گونه مشکل با پشتیبانی یوزدبوک تماس بگیرید.
می‌توانید با پشتیبانی تماس بگیرید تا این کار برای شما انجام شود.
کافیست از کتاب/جزوه خود عکس گرفته و سپس با کلیک بر روی لینک ثبت آگهی در بالای صفحات سایت، وارد صفحه ثبت آگهی شده و طبق راهنمایی‌های موجود در فرم آن را تکمیل نمایید. پس از تکمیل و ثبت این فرم، کتاب/جزوه شما جهت فروش در سایت نمایش داده خواهد شد.
از طریق تماس با شماره‌های مربوط به هر روش که از طریق جستجوی اینترنتی قابل دستیابی است و اعلام وزن تقریبی و مقصد، می‌توانید به هزینه‌ی تقریبی ارسال دست پیدا کنید. البته چون قبل از خرید نمی‌دانید مقصد ارسال کجاست بهتر است آن را حد وسط انتخاب نمایید.
دو راه دارید. یا اینکه به روی تک تک آگهی‌ها رفته (از قسمت آگهی‌های من می‌توانید به تمام آگهی‌های خود دسترسی داشته باشید) و آن‌ها را ویرایش نمایید و یا اینکه در قسمت پروفایل و تب روش‌های ارسال من، روش‌های ارسال خود را انتخاب نمایید و تیک اعمال برای آگهی‌های قبلی من را بزنید که در اینصورت تمام آگهی‌های قبلی شما بروزرسانی روش‌های ارسال را دریافت خواهند کرد.
ابتدا باید به صفحه راهنمای فروشنده مراجعه نمایید. لینک صفحه‌ی راهنمای فروشنده از طریق پیامک و ایمیلی که برای شما فرستاده می‌شود قابل دستیابی است. علاوه بر آن می‌توانید با ورود به حساب کاربریتان و با کلیک بر روی نوتیفیکیشن داخلی یوزدبوک، به این صفحه دسترسی داشته باشید و یا اینکه با رفتن به صفحه‌ی آگهی فروخته شده، روی دکمه‌ی راهنمای فروشنده کلیک کنید. این صفحه حاوی اطلاعات بسیار مهمی است که فروشندگان محترم قبل از ارسال می‌بایست به دقت آن را مطالعه نمایند. در ضمن کلیه اطلاعات مربوط به آدرس خریدار و روش ارسال و غیره در این صفحه آمده است.
هزینه ارسال به عهده خریدار است. فروشنده مبلغ هزینه ارسال را در صفحه ثبت آگهی وارد کرده و این مبلغ همراه وجه اصلی آگهی از خریدار اخذ می‌گردد. البته ممکن است فروشنده بخواهد ارسال را به صورت رایگان انجام دهد و یا اینکه در روش‌های باربری و اتوبوس روش پسکرایه را انتخاب کند که انتخاب آن با خود فروشنده می‌باشد.
در صورتی که با پیگیری متوجه ارسال و تحویل سفارش به خریدار شدید می‌توانید با داشتن اطلاعات تماس خریدار، براحتی و با احترام از وی درخواست نمایید در صورت رضایت معامله را تایید نماید. در صورتی که خریدار در مدت ده روز معامله را تایید نکرد، سیستم یوزدبوک خود به خود معامله را تایید شده فرض می‌کند و شما می‌توانید وجه آگهی را به حساب خود منتقل کنید. در صورت بروز هر گونه مشکل با پشتیبانی یوزدبوک تماس بگیرید.
وجه کتاب/جزوه با کلیک بر روی دکمه‌ی دریافت مبلغ سفارش به اعتبار شما در یوزدبوک اضافه می‌شود و سپس می‌توانید از قسمت تسویه حساب، براحتی اقدام به انتقال پول به حساب بانکی خود نمایید.
بستگی به خریدار دارد. ما این قابلیت را برای خریدار قرار دادیم که در صورت اتمام زمان ارسال، بتواند آن را تمدید کند ولی اینکه خریدار بخواهد از این قابلیت استفاده نماید و این کار را برای شما انجام دهد بسته به نظر خودش خواهد داشت و در صورت عدم تمایل وی به تمدید مهلت، کاری از دست یوزدبوک ساخته نیست.
بله شما باید اقدام به حذف آگهی خود نمایید، در صورتی که کتاب/جزوه خارج از سایت فروش برود و شما کتاب/جزوه را ارسال ننمایید امکان فروش را در سایت از دست می‌دهید و دیگر نمی‌توانید به عنوان فروشنده در یوزدبوک فعالیت نمایید.
ارسال شخصی یکی از روش‌های ارسال است که ویژه همشهریان در نظر گرفته شده است و تفاوت آن با روش معامله به صورت حضوری این است که در معامله‌ی حضوری، خریدار به محل شما آمده و سفارش را دریافت می‌کند، ولی در ارسال شخصی شما شخصا سفارش را برای وی (به آدرس خریدار) می‌فرستید {با خودروی شخصی یا آژانس یا پیک} که البته می‌تواند شامل هزینه هم باشد. اعلام این روش ارسال برای همشهریانی که امکان معامله حضوری را نداشته باشند بسیار جذاب و جالب خواهد بود و به فروشتان کمک زیادی خواهد کرد.
بدلیل عدم رعایت قوانین و مقررات وب‌سایت بعضی آگهی‌ها از سایت حذف می‌شوند که البته شامل تعداد بسیار محدودی از آگهی‌ها که خلاف عرف و شرع و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشند می‌شود.
مزایای آن پایین آمدن هزینه حمل برای خریدار و عدم نیاز به ثبت مکرر آگهی به صورت تکی برای هر کتاب یا جزوه به صورت جداگانه است.
با مراجعه به صفحه‌ی راهنمای فروشنده که پس از فروش به روش‌های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
پس از ارسال منتظر بمانید تا سفارش به دست خریدار برسد و پس از تایید خریدار با کلیک بر روی دکمه‌ی دریافت مبلغ سفارش، این مبلغ به اعتبار شما افزوده گشته و از طریق تسویه حساب قابل انتقال به حساب بانکیتان می‌باشد.
کافی است در لینک بالای صفحه که اعتبارتان مشخص شده است کلیک کرده و گزینه ثبت حساب بانکی را انتخاب نمایید.
درصورتی که خریدار راضی نبود می‌بایست شکایت خود را در سایت مطرح نماید و به شما اطلاع داده می‌شود تا نسبت به حل مشکل و توضیح جهت رفع ابهامات اقدام نمایید. برای این کار وارد صفحه آگهی شوید تا شکایت خریدار را مشاهده نمایید.
کافی است از قسمت سوال از فروشنده استفاده کرده و پرسش خود را مطرح کنید. این پرسش با پیامک و ایمیل و پیام داخلی به اطلاع فروشنده می‌رسد و هر زمان که پاسخ داد، به شما اطلاع داده خواهد شد تا برای مشاهده‌ی آن پاسخ به وب‌سایت مراجعه نمایید. فقط دقت نمایید در پرسش و پاسخ از فروشنده اطلاعات تماس خود را در اختیار وی قرار ندهید.
خیر، نیازی به تایید ندارد. یوزدبوک اصل را بر حسن ظن به کاربران خود قرار داده است و برای افزایش سرعت کار، پرسش‌ها و پاسخ‌های شما را بدون تایید منتشر می‌کند. البته ما کلیه نظرات را بررسی می‌کنیم و در صورت تخلف هر کدام از کاربران، مطابق قوانین با وی برخورد خواهیم کرد.
در موارد بسیار خاص به خاطر مشکلات شبکه بانکی و اینترنت، این مشکل ایجاد می‌گردد که جای نگرانی نبوده و حداکثر پس از 24 ساعت وجه کسر شده به حساب شما برگشت داده می‌شود. در صورتی که پس از 24 ساعت مشکل برطرف نشد، با پشتیبانی یوزدبوک تماس گرفته تا نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.
فروشنده می‌تواند نمایش یا عدم نمایش پرسش و پاسخ‌های صورت گرفته را انتخاب کند.
اگر کمتر از هفت روز از زمان ارسال گذشته است صبر نمایید ولی اگر بیشتر از هفت روز گذشته است حتما موضوع را پیگیری نمایید و در صورت عدم نتیجه، شکایت عدم دریافت سفارش را اعلام کنید تا معامله به حالت معلق درآمده تا وضعیت سفارش شما مشخص گردد.
شما پس از دریافت سفارش و مشاهده‌ی مغایرت مشخصات، کافی است طبق راهنمایی‌های موجود در صفحه‌ی راهنمای خریدار عمل نمایید و دکمه‌ی شکایت عدم تطابق مشخصات را بفشارید تا معامله به صورت معلق درآمده و به شکایت شما رسیدگی شود. مبلغ پرداختی شما در تمام مدت رسیدگی در اختیار یوزدبوک قرار دارد و به حساب فروشنده واریز نخواهد شد.
شما در صورت دریافت سفارش و رضایت از آن، می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی آگهی براحتی انجام معامله را تایید و به فروشنده نمره دهید.
اگر فروشنده معامله را لغو کرده است کل مبلغ پرداختی شما به صورت خودکار به اعتبار شما در سایت اضافه می‌گردد و شما می‌توانید آن را با تسویه حساب به حساب بانکی خود منتقل نمایید یا اینکه اقدام به خرید کتاب/جزوه دیگری نمایید.
در صورتی که فروشنده‌ای در صفحه‌ی آگهی یا به هر صورت دیگری از شما خواست تا مبلغ را به حساب خودش واریز نمایید، این کار را انجام ندهید. خرید از یوزدبوک این امکان را به شما می‌دهد تا با اطمینان سفارش را دریافت نمایید و در صورت مغایرت با آگهی ذکر شده بتوانید مبلغ پرداختی خود را پس بگیرید. در صورتی که مستقیما مبلغ آگهی را به حساب فروشنده واریز نمایید یوزدبوک هیچ ضمانتی در خرید شما نخواهد داشت و امکان بازگرداندن مبلغ شما از فروشنده در صورتی که سفارش را ارسال ننماید وجود نخواهد داشت.
درگاه مبناکارد بانک صادرات درگاه به‌پرداخت بانک ملت