جستجوی آگهی‌های دانشگاه

کلیت مراحل خرید کتاب/جزوه در یوزدبوک

برای خرید هر کدام از کتاب‌های آگهی شده در سایت، باید ابتدا به این نکته توجه نمایید که معاملات به صورت محلی و حضوری انجام می‌شود و بر خلاف سایت‌هایی مانند ایسام، در یوزدبوک فعلا ارسال پستی کتاب نداریم. برای مثال اگر شما کتابی را می‌خواهید که محل فروشش شهری غیر از شهر شماست، باید به آن شهر سفر کرده و با صاحب کتاب به صورت حضوری معامله کنید. یا اینکه منتظر بمانید تا کسی از شهر شما کتاب مد نظرتان را آگهی کند.
البته این از نظر ما نکته منفی نیست. دلیل آن هم تفاوت کتاب با کالاهایی مانند گوشی است. چرا که هدف از خرید کتاب دست دوم، قیمت مقرون به صرفه‌تر آن به نسبت کتاب نو است و با توجه به قیمت ده تا سی هزارتومانی کتاب‌ها و هزینه پست که با توجه به وزن ‌کالای پستی و مسافت دو نقطه، از حداقل ده هزار تومان شروع می‌شود، اگر هزینه‌ی پست را بخواهیم به قیمت کتاب اضافه کنیم، اصلا برای خریدار کتاب بصرفه نیست و شاید حتی قیمت نهایی بیشتر از خرید کتاب نو تمام بشود.
تیم یوزدبوک هم به این امر آگاه بوده و در پنل جستجوی پیشرفته سمت راست، تمرکز را بر استان و شهر و در مورد کتاب‌های دانشگاهی، بر روی دانشگاه‌ها گذاشته تا حتی نیازی به مسافرت بین شهری برای انجام معاملات این دست کتاب‌ها نباشد و خریدار، در یکی از روزهایی که به دانشگاه خود می‌رود بتواند کتاب مد نظر خود را از فروشنده هم دانشگاهی خود بخرد.
متقاضیان کتاب‌های دبیرستان و کتاب‌های زبان خارجه و کتاب‌های عمومی هم می‌توانند کتاب‌های مد نظر خود را در شهر خود پیدا کنند تا برای دریافت کتاب خود از فروشنده دچار مشکل نشوند و متحمل هزینه اضافی نگردند.
یوزدبوک، فقط بستر لازم برای خرید و فروش را فراهم می‌کند یعنی شما با زدن دکمه خرید کتاب، در واقع کتاب را نمی‌خرید، بلکه اطلاعات تماس فروشنده را دریافت می‌کنید. اینجا فروشنده منتظر تماس شماست تا با انجام هماهنگی، بتوانید کتاب مورد نیاز خود را با همان قیمت مشخص شده در سایت از او بگیرید. البته این فرآیند روال معمول انجام معاملات این سایت است و فروشنده‌ای که کتابش را در سایت قرار می‌دهد به همه این موارد آگاه بوده و خود منتظر تماس خریدار برای انجام هماهنگی برای ملاقات و تحویل کتاب می‌باشد..
در واقع یوزدبوک تابلو اعلانات هوشمند اینترنتی فروش کتاب است. البته امیدواریم در آینده نزدیک امکان ارسال پستی کتاب هم مهیا شود.

برای خرید کتاب/جزوه در یوزدبوک چکار کنم؟

برای خرید کتاب از سایت ابتدا باید عضو سایت باشید. عضویت در یوزدبوک ساده و آسان است.
سپس از پنل جستجوی پیشرفته سمت راست، کتاب مد نظر خود را پیدا کنید.
جزییات کتاب مورد نظر را حتما به دقت ملاحظه نموده و مطمئن شوید که آن کتاب و شرایط فروشنده، رضایت شما را جلب خواهد نمود.
به تاریخ آخرین بروزرسانی کتاب توجه کنید و اگر از این تاریخ مدت زیادی گذشته،‌ با زدن دکمه [درخواست تایید موجودی]، از فروشنده درخواست تایید موجودی کنید. اینجا یوزدبوک به فروشنده پیامکی مبنی بر مراجعه به سایت و تایید کردن موجودی کتاب مورد نظر می‌فرستد. اگر تا 24 ساعت موجودی کتاب تایید نشد کارشناسان یوزدبوک با فروشنده کتاب تماس می‌گیرند و در صورت موجود نبودن، کتاب از لیست سایت حذف می‌شود.
پس از تایید موجودی از طرف فروشنده و اطمینان از موجود بودن کتاب، شما می‌توانید با زدن دکمه خرید، اطلاعات تماس فروشنده را دریافت کنید. مبلغ خرید کتاب در جدول زیر آمده است:

قیمت فروش کتاب مبلغ خرید آگهی
تا 5 هزار تومان 90 تومان
تا 10 هزار تومان 190 تومان
تا 15 هزار تومان 290 تومان
تا 20 هزار تومان 390 تومان
تا 25 هزار تومان 490 تومان
تا 30 هزار تومان 590 تومان
تا 35 هزار تومان 690 تومان
تا 50 هزار تومان 790 تومان
تا 100 هزار تومان 990 تومان
تا 150 هزار تومان 1490 تومان
تا 200 هزار تومان 1990 تومان
تا 300 هزار تومان 2490 تومان
تا 400 هزار تومان 2990 تومان
تا 500 هزار تومان 3490 تومان
 بالاتر 4990 تومان

هر چند این مبالغ زیاد نیستند، اما خریدار با پرداخت این مبلغ، جدی بودن خود را در خرید کتاب نشان می‌دهد و ما میفهمیم که قصد خریدش واقعی بوده و پس از ارسال پیامک خرید به فروشنده، کتاب را از دسترس بقیه خارج می‌کنیم.
 اینجا فروشنده منتظر تماس شماست. شما با تماس با فروشنده کتاب، قرار ملاقاتی مشخص می‌کنید و کتاب مورد نیازتان را از او می‌گیرید و مبلغ کتاب را به صاحب کتاب پرداخت می‌کنید.

درگاه مبناکارد بانک صادرات درگاه به‌پرداخت بانک ملت